تبلیغات
دستگاه آبمیوه گیری پرو وی جویسر ست ماهیتابه ضد خش اسپایدرپن چاقو سرامیكی یوشی بلید Yoshi Blade سالادساز اسنپ اسلایس | SNAP N SLICE

> رنده برقی آشپزخانه | تمام مارکها

90,000 تومان

> سالادساز اسنپ اسلایس | SNAP N SLICE

23,000 تومان

> خردکن اسلپ چاپ | SLAP CHOP

18,000 تومان

> سیر خردکن دستی گارلیک پرو

10,000 تومان

> تی زمین شوی سطل دار Spin&Go

69,000 تومان

> اسمارت لیدز اصل نگهدارنده طولانی مواد غذایی

16,000 تومان

> جا کنترلی رو مبلی Arm rest organizer

14,000 تومان

> خرید ظرف غذای کودک Universal Gyro Bowl

12,000 تومان

> تخم مرغ شکن EZ CRACKER

9,000 تومان

> رخت آویز جادویی واندر هنگر

7,000 تومان

> آبلیمو گیری دستی

7,000 تومان

> ظروف نگهدارنده غذا و میوه آلویز فرش

25,000 تومان

> گردگیر دستی گوداستر | GO DUSTER

25,000 تومان

> دستگاه روکش بهداشتی سطح توالت فرنگی

160,000 تومان

> گـوی جادویی شستشوی لباس مخصوص ماشین لباسشویی 287

38,000 تومان

> پتوی برقی

120,000 تومان

> میز چند حالته تیبل میت

32,000 تومان

> بازکردن در با تلفن

43,900 تومان

> دستگاه آبمیوه گیری پرو وی جویسر

79,000 تومان

> دستگاه صابون ریز اتوماتیك Soap Magic

32,900 تومان

░▒ ღஜلوازم خانگی صنامღஜ ▒░ - راهنمای خرید LCD-اصطلاحات

فروشگاه رضانژاد نمایندگی انحصاری فروش لوازم خانگی شرکت صنام در استان اردبیل09128344003_04525242282

راهنمای خرید LCD-اصطلاحات

نویسنده :حسین رضانژاد
تاریخ:یکشنبه 8 مرداد 1391-12:04 ب.ظ

Align Rightخلاصه :
هنگامی که برای خرید به فروشگاه های لوازم خانگی می روید با انواع و اقسسام مدلهای LCD با ویژگی های متفاوت روبه رو خواهید شد.ممکن است قبل از سفر از دوست یا آشنایی شنیده باشید که فلان مدل خوب است و اگر خوب توجه کرده باشید یک سری ویژگی هایی را برایتان ردیف کرده است تا ثابت کند که مدلی که او خریده بهترین است.
متن مقاله
هنگامی که برای خرید به فروشگاه های لوازم خانگی می روید با انواع و اقسسام مدلهای LCD با ویژگی های متفاوت روبه رو خواهید شد.ممکن است قبل از سفر از دوست یا آشنایی شنیده باشید که فلان مدل خوب است و اگر خوب توجه کرده باشید یک سری ویژگی هایی را برایتان ردیف کرده است تا ثابت کند که مدلی که او خریده بهترین است.

شاید خرید دوست شما برای او بهترین خرید باشد اما برای شما لزوما بهترین خرید نیست.مدلهای متفاوتی از lcd ها امروز در بازار یافت می شوند.جنسهایی از شرکتهایی معتبر و همچنین شرکتهایی ناشناخته.در صورتی که از فروشنده مزایای هر مدل را بپرسید یک سری ارقام و اصطلاحات را برای شما بیان می کند و بدون اینکه از آن سر دربیاورید فکر می کنید که هر چه این اعداد بزرگتر باشد بهتر است اما همیشه این طور نیست.برای مثال در مورد lcd برای مثال زمان پاسخ نباید زیاد باشد(Response time).سعی می کنیم که در این سایت آنچه را که برای خرید وسایل الکتریکی لازم دارید در اختیار شما قرار دهیم تا با خیال راحتتر و بهتر بتوانید بهترین کالا را برای خرید انتخاب کنید.توجه : یک سری از اطلاعاتی که در این مطلب شرح داده می شود فنی است و ممکن است فروشندگان غیر حرفه ای از آنان مطلع نباشند پس به فروشندگان گیر ندهید در عوض یک کاتالوگ از آنها درخواست کنید و خودتان مشخصات آن را پیدا کنید.


120Hz/240Hz/480Hz:این اعداد واحد آنها هرتز است و بنابراین نمایش دهنده فرکانس هستند. در حقیقت این اعداد نمایش دهنده نرخ رفرش صفحه تصویر هستند.در تلویزیون های معمولی نرخ رفرش 60HZ است به این معنی که در طول یک ثانیه تصویر 60 بار بازسازی و یا نقاشی می شود.اما در تلویزیون های lcd این مقدار دو و چهار برابر شده است تا مشکلات محو تصویر در صحنه های اکشن بر طرف شود.گاهی این افزایش با استفاده از دستکاری در نور پس زمینه انجام می شود و عدد ذکر شده حقیقی نیست.هر شرکت برای lcd های خو از یک اصطلاح برای این اعداد استفاده می کند.برای مثال سونی از MotionFlow ,شارپ از AquoMotion,سامسونگ از AutoMotion Plus و LG از اصطلاح TrueMothion استفاده می کند اما برغم نامهای متفاوت همه از این اصطلاحات برای بیان نرخ رفرش صفحه استفاده می کنند.

راهنمای خرید LCD - نسبت های تصویر


Aspect Ratio:این اصطلاح بیانگر نسبت مقیاس عرض به ارتفاع تصویر است.دقت داشته باشید که گفتم تصویر نه اندازه صفحه نمایش.تا چند سال پیش نسبت 4:3 معمول ترین مقیاس در پخش برنامه های ویدیوئی بود اما در چند سال اخیر نسبت 16:9 در حال محبوب شدن و فراگیری در حوزه پخش برنامه های ویدیویی است.مانیتور های کامپیوتر اغلب از نسبت 16:10 پستیبانی می کنند و تعداد کمی تلویزیون هم موجود هیتند که از نسبت 2:35:1 که برای پخش فیلمها استفاده می شود پشتیبانی می کنند.CFL Back LightCFL مخفف Cold Cathode Flourescent Light است که نوع تکنولوژی تولید نور پس زمینه LCD را ذکر می کند.


راهنمای خرید LCD - ورودی های ویدیوئیComponent Video:ورودی ویدیوی آنالوگ که سیگنال ویدیوئی را حداقل بین سه سیم تقسیم می کند.سیگنالهای ویدیویی به دو نوع فرمت RGB وYPbPr فرستاده می شوند.این ورودی ویدیو می تواند سیگنالهای با کیفیت بالا HD را حمل کند.


Composit Video:یک ورودی آنالوگ است که سیگنال ویدیوئی را فقط بر روی یک کابل منتقل می کند.این ورودی نمی تواند سیگنال های با کیفیت HD را حمل کند.نسبت کنتراست:نسبتی است که میزان درخشندگی روشنترین نقطه سفید را نسبت به تاریکترین نقطه سیاه را که LCD می تواند همزمان نمایش دهد را شنان می دهد این فاکتور هر چقدر بیشتر باشد بهتر است.

راهنمای خرید LCD - پورت HDMI

HDMI:

مخفف High Defenition MultiMedia Interface است.یک ورودی دیجیتال است که می تواند ویدیو را به صورت غیر فشرده و همراه با حداکثر 8 کانال صوتی را حمل کند.همچنین این فرمت می تواند سیگنال های کنترلی برای کنترل وسایل مختلف از یک مارک را هم انتقال دهد.آنچه بیشتر در بازار مدنظر است انتقال ویدیو همراه با 8 کانال صوت است.


Internet Connectivity:این اصطلاح بیانگر توانایی وسیله برای اتصال به اینترنت است.بسیاری از تلویزیون های LCD هم اکنون به پورت های RJ45 ( کابل شبکه ) و یا ورودی WiFi مجهز هستند تا بتوانند به صورت مستقیم به اینترنت متصل شوند.البته اتصا به اینترنت آنها همانند اتصال یک کامپیوتر به اینترنت نیست بلکه به صورت درونساخت امکاناتی برای اتصال به yahoo ، یوتیوب و دیگر سایتهای اشتراک ویدیو و یا سایتهای اشتراک عکس همانند Flicker و همچنین شبکه های اجتماعی همانند فیس بوک و ... را دارا هستند. این آیتم در بعضی مدلهای LCD وجود دارد و در بعضی دیگر ممکن است به صورت Optional باشد.همانند 120HZ شرکت ها نامهای متفاوتی را برای این سروی دارا هستند.

راهنمای خرید LCD LED Edge Lighting:تعداد از LCD ها نور پس زمینه را با استفاده از LED هایی که در لبه های LCD جایگذاری شده اند تولید می کند.این نوع LCD ها باعث می شوند.این تکنولوژی باعث ساخت LCD در سایز بسیار نازکتر و همچنین رنگ و کنتراست بهتری را نسبت به دیگر lcd ها که از لامپ فلورسنت استفاده می کنند ارائه می دهد.NTSC:مخفف National Television System Committee است که یک فرمت تلویزیونی آنالوگ است که در کشور های آمریکا،ژاپن، کره جنوبی، تایوان ،برمه، و بعضی از جزایر اقیانوس آرام مورد استفاده قرار می گیرد.


PAL:مخفف Phase Alternating Line است.یک فرمت ویدیوئی انالوگ است که برای پخش برنامه های تلویزیونی در کشور های اروپائی و آفریقا و استرالیا و کشور های جنوب آسیا مورد استفاده قرار می گیرد.این فرمت در ایران هم برای پخش برنامه های تلویزیونی مورد استفاده قرار می گیرد.


Resolution:تعداد پیکسل های موجود در تصویر است که معمولا به صورت ضرب دو عدد بیان می شود همانند 1080*1920 .این دوعدد به صورت ضرب تعداد خطوط عرض تصویر در خطوط ارتفاع تصویر است.


Response Time:زمانی است که طول می کشد تا یک پیکسل از رنگ سیاه ( حالت فعال) به رنگ سفید (حالت غیر فعال ) برود و مجدد به رنگ سیاه برگردد.این فاکتور فقط برای تلویزیون های LCD به کار می رود.


RS232

راهنمای خرید LCD -پورت RS232:یک ورودی سریال است که برای وصل کردن دستگاههای کنترلی و تنظیم کننده به صورت سریال به LCD کاربرد دارد . این استاندارد قبل فقط در کامپیوتر ها مورد استفاده قرار می گرفت اما امروزه در بیشتر وسایل جهت برنامه ریزی و کنترل دستگاه با استفاده از کامپیوتر و یا وسیله کنترلی دیگری مورد استفاده قرار می گیرد.


SECAM:یک فرمت ویدیوئی همانند PAL و NTSC است که در کشور های فرانسه و روسیه و آسیای مرکزی و قسمتهایی از آفریقا مورد استفاده قرار می گیرد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.